Ласкаво просимо в захоплюючий світ квантової філософії! У цій книзі ми зануримося у складну мережу ідей, які складають квантову філософію, намагаючись узгодити бачення всесвіту, що складається з окремих «речей», із баченням цілісного всесвіту, у якому «все є одне». Через розділи цієї книги ми досліджуватимемо багаті ідеї великих мислителів і вчених, які зробили внесок у формування цієї дисципліни, і намагатимемося знайти спільну мову між, здавалося б, суперечливими точками зору.
У першому розділі (Складна тканина квантової філософії) ми заглибимося в складність теми. Ми досліджуватимемо концептуальні основи цієї дисципліни, такі як принцип невизначеності Гейзенберга та роль спостерігача в процесі вимірювання. Ми розкриємо виклик класичним науковим уявленням і відкриваємо нові можливості для розуміння Всесвіту.
У другому розділі (Атомістичний погляд і експериментальна теорія відносності) ми розглянемо еволюцію нашого розуміння через експериментальну теорію відносності Ейнштейна. Ми дослідимо вплив цих теорій на нашу концепцію всесвіту, що складається з окремих «речей», і межі цього редукціоністського бачення.
У третьому розділі (Квантова революція та принцип невизначеності Гейзенберга) ми проаналізуємо, як відкриття елементарних частинок і криза детермінізму призвели до необхідності нового погляду на реальність. Ми заглибимося у філософські наслідки принципу невизначеності та як це допомогло переглянути нашу концепцію причинності.
У четвертому розділі (Всесвіт як квантова хвиля) ми досліджуватимемо квантову теорію Макса Планка та його пояснення хвильової природи частинок. Ми проаналізуємо, як ця теорія змушує нас розглядати Всесвіт з точки зору ймовірності та безперервного потоку енергії.
У п'ятому розділі (Квантовий взаємозв'язок) ми заглибимося в квантову заплутаність і її наслідки для розуміння Всесвіту як повністю пов'язаної та цілісної системи. Ми досліджуватимемо поняття «Все є одне» і як це може запропонувати глибше розуміння реальності.
У шостому розділі (Наше сприйняття та квантова реальність) ми дослідимо обмеженість наших почуттів і те, як це впливає на наше об'єктивне розуміння. Ми проаналізуємо теорію «Знаючого» та її роль у впливі на саму реальність, відкриваючи двері до більш єдиного та динамічного бачення.
У сьомому розділі (Всесвіт як динамічна взаємодія) ми розглянемо Всесвіт як систему, що постійно взаємодіє. Ми глибше заглибимося в концепцію динамічної взаємодії та те, як кожен із нас відіграє роль у формуванні реальності. Ми досліджуватимемо відповідальність людини та можливість позитивно впливати на навколишнє середовище.
У висновку ми підсумуємо поняття квантової філософії, досліджені в книзі. Ми визнаємо, що бачення всесвіту, створеного з «речей», і бачення цілісного всесвіту не обов'язково суперечать один одному, але їх можна розуміти як взаємодоповнюючі перспективи, щоб охопити єдине бачення світу. Ми наголошуватимемо на важливості відкритості, постійного дослідження та філософських досліджень у наших пошуках глибшого розуміння тканини Всесвіту.